Specjalne zezwolenie na wyjazd do USA w czasie pandemii
Interes narodowy („national interest exceptions”-"NIE")

Informacje dla posiadaczy ważnych wiz nieimigracyjnych lub autoryzacji ESTA oraz aplikujących o wizy lub autoryzację ESTA z ważnych powodów.

Jeżeli mają Państwo ważny powód wyjazdu do USA istnieje możliwość ubiegania się o jednorazowe zezwolenie na wyjazd do USA, bez którego nie ma możliwości odbycia podróży.
Kancelaria służy pomocą w przygotowaniu pisemnego wystąpienia o specjalną zgodę na podróż do USA, kierowanego do Ambasady USA.

Honorarium za konsultacje w pilnych sprawach prywatnych, w tym związanych z leczeniem w USA lub opieką nad chorym członkiem bliskiej rodziny zamieszkałym legalnie w USA: 500 zł brutto.
Kancelaria nie pobiera honorarium za konsultacje w przypadku dzieci wyjeżdżających do USA na pilne leczenie.

Honorarium za konsultacje w sprawie wyjazdów służbowych, w tym biznesowych, prowadzących m. in. do wsparcia infrastruktury krytycznej gospodarki USA (Critical Infrastructure Sektors)i innych: 1000 zł brutto.

W ramach konsultacji Kancelaria nie przygotowuje dokumentacji, wniosków czy pisemnych wystąpień. Nie ocenia również przydatności i formy przygotowanej przez Klienta dokumentacji, które mogą być użyte przy wystąpieniu o zgodę "NIE" (te działania są wykonywane w zasadniczym etapie współpracy, o ile zostanie podjęta decyzja w tym zakresie).

Zasadnicze honorarium za przygotowanie pisemnego wystąpienia (do konsulatu wysyła je Klient) oraz Klienta do rozmowy z konsulem , o ile istnieją realne przesłanki zgodne z Proklamacją prezydencką "NIE", jest zależne od stopnia złożoności przypadku i celu wyjazdu (honorarium nie dotyczy chorych dzieci wyjeżdżających na leczenie - udzielane są informacje co do procedury wystąpienia o zgodę "NIE" bez przygotowania oddzielnych pisemnych wystąpień, które w tym przypadku są zbędne).

Link do strony Ambasady USA (szczegółowe informacje):
https://pl.usembassy.gov/pl/proklamacja-prezydencka-czesto-zadawane-pytania/

FORMULARZ KONTAKTOWY

PŁATNOŚCI - NUMER KONTA BANKOWEGO

INSPEKCJA GRANICZNA W USA


Wstecz
odprawa graniczna USA
odprawa graniczna USA
© 2021 KANCELARIA DORADCZA SZMURŁO sp. z o.o.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Polityka prywatności i Nota prawna