Program Ruchu Bezwizowego / Visa Waiver Program / Elektroniczna Autoryzacja Podróży ESTA / E-wiza


Elektroniczny System Autoryzacji Podróży do USA (ESTA)Program Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program, VWP) umożliwia obywatelom niektórych krajów (Polska należy do tego programu od 11 listopada 2019 r.) podróżowanie do USA w celach turystycznych i służbowych bez konieczności uzyskania wizy w przypadku pobytu trwającego do 90 dni.

Osoby podróżujące w ramach programu VWP muszą ubiegać się o autoryzację za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA) poddawane są kontroli granicznej i imigracyjnej w punkcie wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych, a ich dane są wprowadzane do programu US-VISIT Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W przypadku braku elektronicznej autoryzacji formularza ESTA on-line dostępnego na stronie https://esta.cbp.dhs.gov , Kancelaria może przygotować dokumentację do interview w konsulacie (w zależności od powodu odmowy elektronicznej autoryzacji). Zakładki Odmowa wizy do USA lub Uchylenie zakazu wjazdu do USA. Rejestracja w systemie ESTA nie jest gwarancją automatycznego uzyskania autoryzacji podróży do USA na granicy.

Osoby które podróżowały po 1 marca 2011 roku do: Iraku, Iranu, Jemenu, Syrii, Libii, Somalii, Sudanu oraz Korei Płn. oraz na Kubę po 12 stycznia 2021 roku, nie mogą podróżować do USA w ramach ESTA - niezbędna jest wizyta w konsulacie i aplikowanie o wizę standardową.

W przypadku wątpliwości związanych z przekroczeniem granicy amerykańskiej zapraszamy na stronę Inspekcja graniczna.

PŁATNOŚCI - NUMER KONTA BANKOWEGO

INSPEKCJA GRANICZNA W USA

Wstecz
Welcome to USA
© 2024 KANCELARIA DORADCZA SZMURŁO sp. z o.o.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Polityka prywatności i Nota prawna