Dr Jerzy Szmurło, CMC - prezes zarządu

Doradca Imigracyjny - specjalista w zakresie amerykańskiego prawa imigracyjnego


Dr Jerzy Szmurło, CMC posiada trzydziestokilkuletnie doświadczenie jako doradca w dziedzinie amerykańskiego prawa imigracyjnego (od 29 lat w Polsce).
Pracował w kancelarii prawnej w Nowym Jorku i w New Jersey, zajmując się przede wszystkim problematyką imigracyjną. Wcześniej, przed wyjazdem do USA, był pracownikiem naukowo-dydaktyczny w macierzystej uczelni.
Od 1995 roku jest prezesem zarządu KANCELARII DORADCZEJ SZMURŁO sp. z o.o., Spółki założonej w 1995 roku jako: Polsko-Amerykańska Firma Powierniczo-Doradcza joint venture.
Dr Jerzy Szmurło, CMC specjalizuje się w doradztwie dotyczącym problematyki uzyskania waiver (procedura uchylenia zakazu wjazdu do USA) oraz przypadku odmowy uzyskania wizy turystycznej B-2, biznesowej (B-1) i innych, udzieli porad umożliwiających ponowne złożenia aplikacji.
Doradzi również w przygotowaniu procedury Przywrócenia Stałego Pobytu (utrata zielonej karty, formularz DS-117), w procesie związanym ze sponsorowaniem rodzinnym (w tym ślub z obywatelem lub rezydentem amerykańskim), w przypadku rezygnacji ze stałego pobytu (I-407).
Dr Jerzy Szmurło, CMC służy równiez doradztwem w przygotowaniu się do aplikowania o wydanie "wiz medycznych" związanych z leczeniem w USA, wiz E-2 dla przedsiębiorców i inwestorów, planujących założenie firmy w USA oraz biznesowych/służbowych B-1.
Dr Jerzy Szmurło, CMC od wielu lat współpracuje z byłym konsulem oraz szefem amerykańskich wydziałów wizowych w konsulatach w Berlinie, Hong Kongu, Amsterdamie, Bombaju i Warszawie, prowadzącym niezależną firmę doradczą.
Dr Jerzy Szmurło, CMC był członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sądownictwa Polubownego w Warszawie, Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych, Polskiego Instytutu Naukowego w Nowym Jorku. Był założycielem i wiceprezesem Sądu Arbitrażowego przy PKB. Pełnił funkcję nadzorcy sądowego prowadzącego postępowania układowo-naprawcze (lista prezesa Sądu Okręgowego w Białymstoku, Nr A. 0165/6/01).
Wykształcenie: Politechnika Białostocka (studia magisterskie, Studium Doskonalenia Pedagogicznego Nauczycieli Akademickich, Podyplomowe Studia Organizacji i Zarządzania), Hudson College (USA), Saint John's University (USA), NW University (USA), Uniwersytet Warszawski, Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie.

Wstecz
© 2024 KANCELARIA DORADCZA SZMURŁO sp. z o.o.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Polityka prywatności i Nota prawna