Wiza nieimigracyjna. Uchylenie zakazu wjazdu do USA | waiver | wyrok sądowy w Polsce | naruszenie amerykańskiego prawa imigracyjnego i karnego, cofnięcie z lotniska (granicy) | odmowa wjazdu do USA | przekroczenie terminu wizy.
Kancelaria oferuje doradztwo w aplikowaniu o wizę nieimigracyjną do USA w następujących skomplikowanych przypadkach:
- cofnięcie z granicy amerykańskiej, odmowa wjazdu do USA, nakaz opuszczenia terytorium USA (unieważnienie wizy)
- wielokrotnej odmowy wydania promesy wizowej
- poświadczenie nieprawdy/kłamstwo podczas rozmowy z konsulem oraz w formularzu ESTA (ruch bezwizowy)
- wyrok sądowy, grzywna, problemy prawne (prawo karne, cywilne)
- przekroczenie terminu przyznanej wizy
Zgodnie z amerykańskim prawem imigracyjnym (Ustawa o imigracji i obywatelstwie), osoby które złamały prawo imigracyjne lub karne, próbowały lub próbują uzyskać wizę lub skorzystać z innych praw imigracyjnych posługując się oszustwem lub przedstawiając fałszywe informacje, podlegają zakazowi wjazdu do USA i nie mogą otrzymać wizy trybie standardowym.
Powody, które sprawiły, że przepis ten ma zastosowanie, nie przedawniają się. Jednakże, osoby podlegające temu przepisowi mogą, po spełnieniu pewnych warunków, starać się o uchylenie zakazu wjazdu. Aby móc wystąpić z taką prośbą, osoba ubiegająca się o wizę nieimigracyjną winna wykazać, że pod każdym innym względem spełnia warunki do jej uzyskania, a w szczególności wynikające z artykułu 214(b), wcześniej wspomnianej ustawy. Przepis ten stanowi, że każda osoba ubiegająca się o wizę na pobyt czasowy zamierza pozostać w USA na stałe, chyba że przekona konsula, że ma prawo do uzyskania statusu nieimigracyjnego oraz że udaje się do USA w tych właśnie celach i że posiada w Polsce stałe miejsce zamieszkania, którego nie zamierza porzucić oraz posiada powiązania rodzinne, zawodowe, ekonomiczne, itp.,
które gwarantują powrót do kraju).
Po spełnieniu tego warunku, konsul może skierować pozytywną rekomendację do Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (Deapartment of Homeland Security, DHS) z prośbą o przyznanie specjalnej zgody (waiver nieimigracyjnego), np. w związku np. z artykułem 212(a) i innymi.
Resumując: bez spełnienia warunków określonych w artykule 214(b) nie można otrzymać rekomendacji konsulatu, a następnie decyzji Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (Department of Homeland Security, DHS)), w kwestii uchylenia zakazu wjazdu do USA (waiver) w ramach wizy nieimigracyjnej. Nie można wystąpić o waiver bez jednoczesnego aplikowania o wizę. W szczególnych przypadkach konsul może podjąć decyzję o wydaniu wizy we własnym zakresie (do wyjaśnienia w ramach konsultacji).
Posiadamy ponad 30. letnie doświadczenie w tej dziedzinie (od ponad 27 lat w Polsce). W ciągu tego okresu
Dr Jerzy Szmurło, CMC, przygotował wiele skutecznych wniosków o waiver, na podstawie których Klienci Kancelarii otrzymali nowe wizy umożliwiające wjazd na terytorium USA.
Zapraszamy do kontaktu z Kancelarią w celu skonsultowania i oceny stanu faktycznego Państwa przypadku.
KONSULTACJE (tryb zdalny) - honorarium od 500 zł brutto (kwota honorarium jest zależna od stopnia skomplikowania przypadku, wcześniejszych działań aplikanta we własnym zakresie, liczby uczestników procesu, etc.)
.
- informacja nt. przebiegu procesu uchylenia zakazu wjazdu do USA w ramach wizy nieimigracyjnej (waiver)
- analiza formularza pomocniczego (do uzupełnienia na dole strony)
- analiza formularza DS-160 lub ESTA wcześniej zarejestrowanych przez Klienta w elektronicznym systemie wizowym (lub podanych w nich danych)
- analiza rozmowy Klienta z konsulem wraz z otrzymaną pisemną decyzją na druku no.: NIV/F04/POL lub innym (w przypadku wizyty w konsulacie)
- analiza Protokołu otrzymanego na granicy USA (dobrowolne wycofanie aplikacji, nakaz opuszczenia USA, etc.) w przypadku cofnięcia z granicy
- analiza dokumentów sądowych (wyroki, informacja z Krajowego Rejestru Karnego (KRK), decyzje o umorzeniu spraw sądowych, itp., (o ile dotyczy)
- odpowiedzi na pytania Klienta związane z zakresem tematycznym konsultacji
Dokumentacja winna być zeskanowana w rozszerzeniu .pdf i podzielona tematycznie na pliki. Każdy plik powinien być podpisany nazwiskiem z podaniem nazwy jego zawartości, (np. Kowalski, Jan-wyrok). Proszę nie wysyłać pojedynczych stron dokumentów. Załączniki edytowalne winny być wysłane jako dokument Word.
W przypadku podjęcia decyzji o współpracy, zostanie przygotowana pisemna umowa.
Klient we własnym zakresie wnosi opłatę wizową.
FORMULARZ KONTAKTOWY - "waiver"
PŁATNOŚCI - NUMER KONTA BANKOWEGO
INSPEKCJA GRANICZNA W USA